Plebiscyt „Superprodukt Świata Kobiety” jest organizowany od 2007 roku przez miesięcznik „Świat Kobiety”. W skład 7-osobowego jury wchodzą, między innymi, redaktor naczelna magazynu oraz znane aktorki – Grażyna Wolszczak i Katarzyna Zielińska.

Gala Plebiscytu „Superprodukt Świata kobiety 2016” odbyła się wczoraj w Warszawie. Po odebraniu nagrody dla Tiguana Michał Szaniecki – dyrektor marketingu marki Volkswagen – powiedział: „W minionym roku nowy Tiguan był nagradzany wielokrotnie, między innymi za design oraz za innowacyjne systemy, zyskał także tytuł najbezpieczniejszego auta w swojej klasie według EuroNCAP. Niezmiernie się cieszę, że zdał teraz również egzamin przed niezwykle wymagającym jury jakim są kobiety. Ich wymagania wobec samochodów są często dużo większe niż mężczyzn.”

Nowy Tiguan już w podstawowej wersji jest bardzo bogato wyposażony nie tylko w systemy z zakresu bezpieczeństwa, ale również w elementy poprawiające komfort podróżowania, funkcjonalność oraz wygląd samochodu. Do standardu wyposażenia należą, między innymi, 7 poduszek powietrznych, układ stabilizacji toru jazdy ESP wraz z systemami – ASR, ABS, EDS, MSR, asystentem siły hamowania i stabilizacja? toru jazdy z przyczepa? oraz systemy najnowszej generacji, jak „Lane Assist” i „Front Assist”. Pierwszy dba o to, aby samochód nie opuścił obranego pasa ruchu, korygując tor jazdy, jeśli zajdzie taka konieczność. „Front Assist” wspólnie z aktywnym tempomatem dbają o to, aby kierowca mógł cieszyć się bezpieczną i bezstresową jazdą na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu. Systemy dbają o to, aby Tiguan utrzymywał zarówno stałą prędkość, jak i odległość od poprzedzającego samochodu. Na wypadek gdyby kierowca zasłabł podczas jazdy, Volkswagen opracował system „Emergency Assist”, którego zadaniem jest bezpieczne zatrzymanie samochodu w takiej sytuacji.

Tiguan oferuje także połączenie z Internetem. Dzięki temu kierowca może być na bieżąco informowany nie tylko o utrudnieniach na drodze, ale może również sprawdzić i porównać ceny paliwa na stacjach benzynowych w okolicy, w której się znajduje oraz dowiedzieć się o warunkach pogodowych w miejscu, do którego się wybiera. Właściciel Tiguana może być powiadomiony również o zbyt szybkiej jeździe swojego dziecka, gdy użyczy mu samochód. Właściciel Tiguana zostanie także powiadomiony poprzez smartfona lub smartwatcha, gdy w samochodzie włączy się alarm.

Dynamiczny i elegancki wygląd Tiguana świetnie podkreślają subtelne dodatki na zewnątrz i w kabinie, które należą do pakietu R-Line. O znakomite osiągi dbają oszczędne i mocne silniki, na czele z dwulitrowym turbodieslem o mocy 240 KM. Za przeniesienie napędu i doskonałą trakcję w każdych warunkach pogodowych odpowiada stały napęd na cztery koła 4MOTION.


Źródło: Volkswagen, informacja Mototarget.pl