W 2016 roku na amerykański rynek wejdzie odświeżona Toyota Tacoma. Wraz z debiutem tego modelu producent wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując w standardzie… uchwyt do zamontowania kamery GoPro.

Pracownicy Toyoty wpadli na pomysł, by wyposażyć wszystkie nowe Tacomy w uchwyty do popularnych kamer, gdy integrowali się z fanami off-roadu podczas plenerowych imprez, takich jak Lone Star Toyota Jamboree w Teksasie czy Rock Therapy w Utah. W ciągu ostatnich pięciu lat nastąpił duży wzrost popularności kamer podczepianych do przedniej szyby. Za tym idzie wielka popularność w mediach społecznościowych nagranych nimi filmików. Urządzenia te stały się w zasadzie standardowym wyposażeniem każdej terenówki, a wśród różnych produktów dominują kamery GoPro.

„Amerykańskie bezdroża wciąż przemierzają zapaleni off-roaderzy i niemal wszyscy mają w swoich autach kamery GoPro – powiedział Michael Sweers, główny inżynier Tacomy. – Czy jadą na ryby, czy na kemping, czy przedzierać się przez najbardziej niedostępne tereny, wszyscy chcą nagrywać swoje przygody.”

Ponadto, nowa Toyota oferuje bardziej oszczędny silniki o większej pojemności, zmodernizowane nadwozie oraz przestronne wnętrze.

Źródło: Toyota, informacja Mototarget.pl