Z okazji wprowadzenia na rynek nowego modelu SpaceTourer, CITROËN nawiązuje współpracę ze znanym francuskim zespołem elektro „HYPHEN HYPHEN” i prezentuje barwny i energetyczny samochód koncepcyjny z napędem na cztery koła: SpaceTourer HYPHEN.

Tryskający optymizmem i energią, świetnie pokazujący potencjał seryjnej wersji tego auta, koncepcyjny SpaceTourer HYPHEN będzie jedną z atrakcji CITROËNA na salonie genewskim!

CITROËN SpaceTourer HYPHEN przyciąga wzrok wyglądem rasowego terenowca w wydaniu pełnym barw i świeżości. Jego nazwa Hyphen (ang. łącznik) wskazuje na charakter tego auta, które łączy możliwości rodzinnych i towarzyskich wypadów, vana i SUV-a, miasta i wielkich przestrzeni… – za jego kierownicą wszystko staje się możliwe. Każdy rodzinny „klan”, każda grupa znajomych może w jego wnętrzu korzystać z nieograniczonych możliwości przygody.

Wybór zespołu muzycznego HYPHEN HYPHEN w naturalny sposób wpisywał się więc w przekaz marketingowy nowego samochodu studyjnego. Ten młody, pełen energii zespół z Nicei, nominowany do francuskich Wiktorów w bieżącym roku, staje się obecnie jednym z wiodących zespołów na popowej scenie muzycznej.

Arnaud BELLONI, Dyrektor Marketingu i Komunikacji marki, powiedział: CITROËN zawsze miał w sobie zdolność innowacji, wyprzedzania swojej epoki i wyszukiwania nowych talentów. Kontakt z HYPHEN HYPHEN i rozpoczęcie współpracy wydawało się dla nas czymś oczywistym. To wyrazisty, zdecydowanie wyróżniający się zespół posiadający oryginalny wizerunek muzyczny i graficzny. Było to może zagranie marketingowe, ale na pewno też wyraz autentycznego podziwu dla tego, co robią! Pozwala nam to także podkreślić wspólne wartości: optymizm, chęć wspólnego przeżywania i kreatywność.

Concept CITROËN SpaceTourer HYPHEN jeszcze mocniej wydobywa wszystkie atuty seryjnej wersji i przykuwa uwagę:

– SUPERENERGETYCZNĄ STYLISTYKĄ – przyjazną i dającą poczucie bezpieczeństwa. Ma wygląd „zakręconego” hiperkolorowego terenowca, który ma przede wszystkim zapewnić wolność i funkcjonalność.

– WNĘTRZEM, KTÓRE POZWOLI SIĘ SZYBKO ZREGENEROWAĆ, komfortowym i otwartym na każdą grupkę znajomych czy rodzinę. Na pasażerów czeka relaksująca i barwna kabina, w której każdy może mieć poczucie, że naprawdę zadbano o jego potrzeby.

– WIĘKSZYMI MOŻLIWOŚCIAMI JAZDY NIE TYLKO PO SZOSIE, zachęcającymi do podróży w absolutnym komforcie. Napęd na cztery koła, opracowany przez Automobiles Dangel zapewni jeszcze większą swobodę poruszania się i zbliża go do świata prawdziwie terenowych samochodów, potwierdzając jego możliwości dotarcia nawet w najbardziej niedostępne miejsca.

ENERGETYCZNA STYLISTYKA

Concept CITROËN SpaceTourer HYPHEN emanuje dynamiką, energią i wolnością. Już na pierwszy rzut oka widać, że to samochód przeznaczony na wielkie przestrzenie.

Kompaktowa, a jednocześnie proporcjonalna sylwetka budzi wrażenie siły i determinacji, pozbawionych jednak agresywności.
CITROËN SpaceTourer HYPHEN sięga po kanony stylistyczne SUV-ów, kultywując jednak swój własny styl: poszerzone błotniki, osłony nadkoli i osłony dolnej części nadwozia przypominają samochód studyjny AIRCROSS. W te wszystkie płaszczyzny pokryte matowym kolorem Moondust Dark dużą dawkę energii wnoszą barwne czerwono-pomarańczowe elementy anodowanego „takielunku”.
Wyższy od seryjnie produkowanej wersji, concept SpaceTourer HYPHEN jest wyposażony w matowoczarne, diamentowane, aluminiowe 19″ obręcze kół ożywione anodowanymi pomarańczowo-czerwonymi akcentami. Na każdą z opon nałożono 5 elastomerowych taśm, które podkreślają optymalną przyczepność tego auta.

Podobne pasy znajdują się również na przednim i tylnym zderzaku. Wykonane z anodowanego aluminium podkreślają solidność nowego concept caru. Kojarzą się również ze sprzętem wspinaczkowym: taśmami, linami, karabinkami.

Lakier w odcieniu przyjemnej, świeżej zieleni podkreśla płynną linię nadwozia i kojarzy się z naturą. W zestawieniu z błyszczącym czarnym dachem i naklejkami w sześciokątne wzory jeszcze mocniej przyciąga uwagę. Wyrazista graficznie paleta cieniowanych kolorów z pomarańczowo-czerwonymi akcentami doskonale wydobywa energię i potencjał seryjnego SpaceTourera.
Concept SpaceTourer Hyphen kojarzy się nie tylko z podróżami, ale z niezwykłym doświadczeniem wspólnoty! Proponuje nowy styl, łączący energię, „fun” i poczucie wolności.

RENEGENERUJĄCE WNĘTRZE

Po otwarciu bocznych przesuwnych drzwi przed pasażerami otwiera się olśniewające wnętrze, pociągające energetycznym klimatem i wysokim komfortem, który podkreślają dodatkowo odpowiednie oświetlenie i kolory.

Przestrzeń wnętrza porządkują wyraziste poziome linie dachu, paneli drzwiowych, siedzeń i środkowej konsoli budzące wrażenie przestronności i komfortu.

We wnętrzu CITROËN SpaceTourer HYPHEN każdy użytkownik poczuje, że w tym aucie naprawdę zadbano o jego potrzeby. Każde siedzenie ma inny kolor dzięki zestawieniu różnych odcieni. Dolna część siedzeń jest pokryta wysokiej klasy skórą Nappa w kolorze zielonej wody z wyrazistymi pomarańczowo-czerwonymi przeszyciami, a górna część tkaniną w odcieniu różniącym się w zależności od siedzenia. Dla zapewnienia komfortu siedzenia są wyposażone w pianki 3D. Miękkie i przyjemne, pokryte skórą Nappa w kolorze zielonej wody z pomarańczowymi przeszyciami, są zamocowane po obu stronach siedzenia szerokimi taśmami z pomarańczowo-czerwonej skóry.
Całość tworzy zarazem energetyczne, regenerujące i klimatyczne wnętrze, doskonale wyciszone dzięki grubym dywanikom z miękkiej, mięsistej wełny.

Dach i deska rozdzielcza zostały pokryte specjalną tkaniną, dopasowaną kolorystycznie i graficznie do siedzeń. Szeroki szklany dach zapewnia dopływ naturalnego światła i doskonale doświetla wnętrze.

Asymetrycznie rozwiązane wnętrze w różnych odcieniach 2D i 3D zapewnia pasażerom możliwość zanurzenia się w energetycznym świecie SpaceTourera HYPHENA i szybkiej regeneracji tak, aby mogli w pełni wspólnie korzystać z wolności i możliwości przygody „no limit”.

WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI JAZDY NIE TYLKO PO SZOSIE

Wyposażony w silnik 2.0 BlueHDi 150 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach, samochód koncepcyjny SpaceTourer HYPHEN posiada również odłączalny napęd na cztery koła opracowany wspólnie z firmą Automobiles Dangel. Zapewnia on doskonałe parametry trakcyjne, a jednocześnie pozwala na zachowanie świetnego trzymania się drogi.

Gwarantuje w ten sposób możliwość jazdy w warunkach niskiej przyczepności. Aby umożliwić dobre warunki jazdy nawet po trudnym podłożu, SpaceTourer Hyphen ma znacznie większy prześwit niż wersja seryjna.

Wykonana przez Automobiles Dangel modyfikacja umożliwia zachowanie wszystkich zalet tego modelu w zakresie komfortu, bezpieczeństwa i praktycznych rozwiązań.

Źródło: Citroen, informacja Mototarget.pl