We Frankfurcie Skoda pokaże zmodernizowany model Yeti. Nowością będą m.in. dwa warianty do wyboru: miejski lub terenowy.

Wyraźny podział na dwie indywidualne odmiany stylistyczne dotyczy poszczególnych elementów nadwozia: zderzaki, listwy boczne i osłony są pokryte lakierem lub wykonane z odpornego czarnego tworzywa. Również w wypadku wyposażenia obie wersje będą się różniły między sobą – wariant terenowy zostanie dodatkowo wyposażony w pakiet na bezdroża, czujnik ciśnienia powietrza w oponach oraz układ ESP dostosowany do jazdy po nieutwardzonych drogach.

a

Ponadto, model na rok 2014 otrzymał nowe reflektory, a ich wariant bi-ksenonowy został uzupełniony o światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED. Wzorem ostatnich nowości Skody zastosowano rzucającą się w oczy osłonę chłodnicy, a na przeprojektowanej pokrywie bagażnika pojawiły się charakterystyczne załamania.

Zmianę przeszło również wnętrze samochodu, w którym pojawiły się nowe trójramienne kierownice, nowe tapicerki oraz odświeżone elementy dekoracyjne deski rozdzielczej. Na funkcjonalność mają także wpływ nowe elementy wyposażenia, jak na przykład kamera cofania. Swój debiut w Yeti notują także system wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego oraz system bezkluczykowego dostępu do samochodu KESSY.

a2

SUV-a Skody napędza jedna z siedmiu jednostek. W gamie znalazły się zarówno oszczędne silniki 1.2 TSI oraz 1.6 TDI (średnie spalanie 4,6 l/100 km w wersji GreenLine), jak i dynamiczne konstrukcje 1.8 TSI o mocy 160 KM i 2.0 TDI o mocy 170 KM. Ponadto oferta obejmuje silniki 1.4 TSI 122 KM i 2.0 TDI 140 KM.

Napęd może być przekazywany za pomocą skrzyni ręcznej albo dwusprzęgłowej przekładni DSG na koła przednie lub obydwie osie za sprawą systemu Haldex piątej generacji.

a3

Źródło: Skoda, informacja Mototarget.pl