Podczas spotkania w Barcelonie, Seat zaprezentował swojego pierwszego SUV-a, zdradzając jednocześnie jego nazwę, która bezpośrednio nawiązuje do gminy w prowincji Saragossa.

Nazwanie pierwszego SUV-a Ateca wpisuje się w tradycję marki, która nadaje swoim modelom nazwy regionów i miast Hiszpanii. Ateca to gmina w prowincji Saragossa, w Aragonii.

Seat Ateca ma odmienić oblicze segmentu SUV-ów. Nowe auto, które ma stać się trzecim filarem marki (obok Leona i Ibizy) to przykład technologicznej esencji całego segmentu.

– Segment SUV-ów to obszar bardzo wymagający – klienci szukają tego, co najlepsze w motoryzacji. Na każdym etapie procesu powstawania Seata Ateca myśleliśmy właśnie o tych kierowcach, którzy w swoim aucie chcą mieć najnowsze technologie, dynamikę oraz wyrazisty design,- mówi Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR. – Premierowa odsłona SUV-a w Barcelonie to dopiero początek naszej motoryzacyjnej ekspansji. Szerokiej publiczności zaprezentujemy się podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Źródło: Seat, informacja Mototarget.pl