Mocniejszy, silniejszy i lepiej przygotowany do jazdy po bezdrożach niż kiedykolwiek – ten całkowicie nowy model Toyoty to w dalszym ciągu legendarny Hilux.

Jednocześnie auto zapowiada nową epokę w segmencie pick-upów, oferując styl, wygodę, bezpieczeństwo i zaawansowane technologie, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Legendarna Toyota Hilux zadebiutowała w 1968 r. w Japonii, a rok później była już dostępna w Europie. Samochód należy do dominujących graczy na globalnym rynku pick-upów od niemal 50 lat.

Jak dotąd ten najpopularniejszy pick-up na świecie może pochwalić się łączną sprzedażą globalną przekraczającą 16 milionów sztuk. W 2015 r. w Europie sprzedano ok. 34 000 egzemplarzy, co zapewnia modelowi 23,1% udziału w jego segmencie i sprawia, że Hilux jest najlepiej sprzedającym się pick-upem na Starym Kontynencie.

Hilux to samochód nie do pobicia, ceniony za jakość, wytrzymałość i niezawodność – ma na swoim koncie zdobycie Bieguna Północnego i wulkanów na Islandii oraz wiele podróży po Antarktyce i pustyniach całego świata. Nierzadko zajmuje też miejsca na podium w Rajdzie Dakar.

Nowa, 8. generacja Toyoty Hilux jest dostępna z nadwoziem w wersji Single Cab oraz w czteromiejscowej wersji Extra Cab i pięciomiejscowej Double Cab. Auto potwierdza doskonałą reputację serii i oferuje niezmiennie najwyższą jakość, wytrzymałość i niezawodność. Dzięki nowemu, mocniejszemu podwoziu z ramą podłużnicową, wzmocnionej strukturze skrzyni ładunkowej, udoskonalonemu napędowi 4×4 i większej ładowności, Hilux na nowo definiuje segment pick-upów przeznaczonych do ciężkiej pracy.

Jednocześnie nowa Toyota Hilux jest odpowiedzią na tendencję coraz częstszego wykorzystywania pick-upów do rekreacji, dlatego otrzymał nowy, uwspółcześniony design, oferuje też większą wygodę, bogate wyposażenie, nowoczesne technologie i wysoki standard bezpieczeństwa. Wszystko to sprawia, że jazda Hiluxem jest bardziej stylowa i przyjemna niż kiedykolwiek dotąd.

Źródło: Toyota, informacja Mototarget.pl