Polska edycja miesięcznika Playboy, już po raz dwudziesty czwarty wręczyła prestiżowe wyróżnienia Samochód Roku Playboya. W gronie najlepszych zdaniem redakcji i jury samochodów tego roku, po raz kolejny znalazł się pojazd z czterema pierścieniami w logo. W kategorii „Najlepszy z napędem na wszystkie koła”, bezapelacyjnie zwyciężyło najnowsze Audi Q7.

Jury konkursu w uzasadnieniu swej decyzji napisało: ” To samochód wyposażony na miarę naszych potrzeb – chcemy jeździć bezpiecznie w różnych warunkach, a quattro to zwyczajnie gwarantuje. Na drugą generację topowego SUV’a Audi musieliśmy czekać aż 10 lat, ale było warto!”

Nagrodzone przez Playboya nowe Audi Q7 wyznacza standardy w segmencie SUV-ów premium. Jednostki napędowe pojazdu charakteryzują się najlepszymi parametrami w segmencie tego typu aut z napędem na cztery koła. Silnik 3.0 TDI o mocy 200 kW (272 KM) czy motor 3.0 TFSI o mocy 245 kW (333 KM), rozpędzają nowe Audi Q7 od 0 do 100 km/h w 6,1 sekundy (TFSI) lub w 6,3 sekundy (TDI), a wysokoprężna jednostka V6 spala średnio zaledwie 5,7 l oleju napędowego na 100 km. Nowe Q7 jest też samochodem niezwykle bezpiecznym, nie tylko ze względu na to, że standardowo wyposażone jest w napęd na cztery koła quattro. Przemyślane elementy konstrukcyjne oraz cała gama systemów wsparcia kierowcy sprawiły, że w teście Euro NCAP, Audi Q7 otrzymało najwyższą notę – pięć gwiazdek.

„Nowe Audi Q7 posiada innowacyjne rozwiązania obejmujące lekką konstrukcję, napęd, zawieszenie, systemy infotainment, pakiet connectivity i systemy wsparcia kierowcy. Jego przestrzenne wnętrze rozpieszcza luksusowym komfortem” – powiedział po odebraniu nagrody Leszek Kempiński, PR Manager Audi. „Niezmiernie nas cieszy, że te właśnie zalety oraz doskonały napęd na cztery koła quattro zostały docenione przez jurorów i redakcję” – dodał Leszek Kempiński.

Marka Audi od lat doceniana jest przez jury konkursu Samochód Roku Playboya. W latach ubiegłych, nagrody Samochód Roku Playboya w różnych kategoriach zdobywały m.in. Audi RS 6 Avant, Audi S8, Audi R8, Audi A7 i Audi TTS .


Źródło: Audi, informacja Mototarget.pl