Suzuki SX4 obecnej generacji weszło do sprzedaży w 2006 roku i po siedmiu latach obecności na rynku doczekało się następcy. Nowy model powstał w oparciu o koncept Suzuki S-Cross, który zadebiutował w Paryżu w 2012 r.

Nowy model jest większy od poprzednika (4,300 mm długości całkowitej i rozstaw osi wynoszący 2,600 mm), dzięki czemu plasuje się w segmencie C. Styliści położyli duży nacisk na nadanie nowemu SX4 cech typowego crossovera, który ma oferować jedną z najbardziej przestronnych kabin pasażerskich i przestrzeni bagażowych w swojej klasie.

Nowością jest zmodyfikowany system napędu 4WD, oferujący cztery tryby pracy: AUTO, SPORT, SNOW lub LOCK. W trybie AUTO system domyślnie wykorzystuje napęd na przednie koła, a w momencie wykrycia ich uślizgu włącza tryb 4WD. Tryb SPORT doskonale sprawdza się podczas jazdy po krętych drogach, natomiast ustawienie SNOW  jest odpowiednie, gdy samochód porusza się po ośnieżonych, nieutwardzonych lub śliskich nawierzchniach. Z kolei w trybie LOCK system nieustannie przekazuje wysoki moment obrotowy do kół tylnej osi, co pozwala wydostać auto z głębokiego śniegu, błota lub piachu..

Nowy SX4 dostępny jest w dwóch wariantach silnikowych: z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra (manualna skrzynia 5-biegowa) oraz jednostką wysokoprężną o pojemności 1,6 litra (manualna skrzynia 6-biegowa). W ofercie znalazła się również automatyczna przekładnia bezstopniowa (CVT) z 7-stopniowym trybem manualnym.

Nowy SX4 będzie produkowany w węgierskiej fabryce Magyar Suzuki.

Źródło: Suzuki, informacja Mototarget.pl