Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentuje światu nowy, kompaktowy SUV o nazwie Eclipse Cross podczas 87. edycji Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, która odbędzie się między 7 a 19 marca.

Mitsubishi Eclipse Cross to model o znaczeniu strategicznym w skali globalnej. Dostawy do Europy rozpoczną się jesienią bieżącego roku a w następnej kolejności model zadebiutuje w Japonii, Ameryce Północnej, Australii i pozostałych regionach.

Zupełnie nowy, kompaktowy SUV o sylwetce coupe Mitsubishi Eclipse Cross dołączy do globalnej gamy SUV-ów i crossoverów: kompaktowego ASX*2 oraz średniej wielkości Outlandera oraz Outlandera PHEV. Eclipse Cross stanowi kombinację wyrazistego wyglądu auta typu coupe, dynamicznej mobilności SUV-a oraz najlepszej stylistyki i osiągów Mitsubishi.

Do charakterystycznych cech auta należą ponadto jego design, zachęcający kierowcę do wyruszenia w podróż, znakomita łączność z otoczeniem inspirująca do zabawy i przygody, a także zaawansowana technologia napędu na cztery koła, zapewniająca przyjemność z jazdy oraz dająca kierowcy pewność prowadzenia.