Wyjątkowy tuning wyjątkowego Mercedesa G 63 AMG 6×6.

Sześciokołowy Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6 to bardzo ekskluzywny model. Kosztuje w Niemczech ponad 450 000 euro, a rocznie będzie powstawać od 20 do 30 egzemplarzy. Firma Mansory wychodzi jednak z założenia, że znajdzie klientów, którzy będą chcieli dodatkowo wyróżnić swojego ?kolosa? i zafundować mu kurację wzmacniającą.

W tym zakresie eksperci z Mansory oferują pakiet stylizacyjny nadwozia, w którego skład wchodzą przeprojektowane reflektory, zmieniona maska silnika i nowa osłona chłodnicy. Producent dokłada do tego elementy z włóka węglowego, jak obudowy lusterek czy nakładki progowe.

Włókno węglowe odnaleźć można również wewnątrz w postaci wstawek dekoracyjnych w desce rozdzielczej. Ponadto kabinę wykończono wysokogatunkową skórą, Alkantarą oraz prawdziwym drewnem.

Pod maską seryjnego G 63 AMG 6×6 pracuje 5,5-litrowy silnik V8 biturbo, który generuje 544 KM i 758 Nm momentu obrotowego. W wersji Mansory jednostka oferuje 840 KM i 1000 Nm momentu obrotowego, co pozwala rozpędzić samochód ważący blisko 3,8 tony od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 6 sekund! Napęd jest przenoszony do wszystkich sześciu kół za pośrednictwem 7-biegowej przekładni automatycznej 7G-TRONIC.

Ile kosztuje modyfikacja? Takie informacje otrzymają wyłącznie osoby zainteresowane ofertą firmy Mansory.


Źródło: Mansory, informacja Mototarget.pl