Land Rover zaprezentował nowy model Discovery Sport, uważany za najbardziej wszechstronnego i „offroadowego” kompaktowego SUV-a segmentu premium.

Pierwszy członek rodziny Discovery – model Discovery Sport – jest oferowany w konfiguracji siedzeń 5+2. Samochód wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i odświeżoną kabiną, w której producent umieścił wiele praktycznych schowków, nawet cztery gniazda 12V i sześć wejść USB, dzięki którym każdy z pasażerów będzie mógł naładować swoje przenośne urządzenie multimedialne. Na pokładzie znalazł się również wyświetlacz Head-Up oraz nowy system multimedialny z dotykowym ekranem o przekątnej 8 cali.

Nowością jest wielowahaczowa tylna oś zapewniająca komfortowe prowadzenie na utwardzonych drogach i wysoką sprawność w terenie. Pokonywaniu offroadowych szlaków sprzyjają również kąty natarcia, zejścia i rampowy wynoszące odpowiednio 25, 31 i 21 stopni, technologia Terrain Response oraz głębokość brodzenia wynosząca nawet 600 mm.

W momencie premiery rynkowej do wyboru będą trzy turbodoładowane jednostki napędowe – dwie benzynowe Si4 2,0 litra i jedna wysokoprężna o pojemności 2,2 litra. W 2015 roku gamę uzupełni ekologiczna odmiana diesla ED4, emitująca 119 gramów dwutlenku węgla na kilometr. Dodatkowo, producent oferuje nabywcy sześciobiegową skrzynię manualną lub dziewięciobiegowy automat, a także napęd na dwa lub cztery koła.

Discovery Sport będzie produkowany w Halewood w Liverpoolu. Auto wejdzie do sprzedaży na rynkach całego świata na początku 2015 roku.