Podczas Goodwood Festival of Speed 2014 światową premierę będzie miał Range Rover Sport z pakietem Stealth. Nowy pojazd został wyposażony w szereg poprawiających wygląd rozwiązań stylistycznych w kolorze Satin Black.

Należą do nich atrapa chłodnicy z obwódką, obudowa lamp przeciwmgłowych, wloty powietrza na masce i błotnikach, górne obudowy lusterek i wykończenie tylnej klapy.

Dodatkowym wyróżnikiem samochodu jest wykończenie „Stealth” na antyrefleksyjnych powierzchniach reflektorów i tylnych lamp oraz 21-calowe, 9-ramienne lub 22-calowe, 5-ramienne obręcze w kolorze Satin Black z nakrętkami w kolorze Gloss Black. Pakietem jest dostępny dla wersji HSE Dynamic i Autobiography Dynamic.

– Dzięki wprowadzeniu pakietu Stealth dodatkowo podnosimy atrakcyjność modelu Range Rover Sport i oferujemy naszym klientom jeszcze większy wybór ? skomentował premierę Gerry McGovern, Land Rover Design Director.

Nowy Range Rover Sport to najbardziej dynamiczny Land Rover w historii, zapewniający swoim posiadaczom zwinność i szybkie reakcje samochodu na asfalcie i poza nim. Model od swojego debiutu na rynku zdobył ponad 50 nagród na całym świecie.

Aby uwydatnić mieszankę luksusowego wykończenia i sportowego charakteru modelu, jest on wykonywany przy użyciu materiałów najwyższej jakości, o starannie dobranej kolorystyce i strukturze. Dzięki dostępności 18 kolorów nadwozia dopasowanych do dużej ilości rodzajów skórzanych tapicerek, drewnianych wykończeń i wykonanych z metalu detali, klienci kupujący nowe auto mogą stworzyć jedynego w swoim rodzaju, „szytego na miarę” SUV-a.

Chętni do zakupu modelu Range Rover Sport mają do wyboru sześć silników – od 5-litrowego benzynowego V8 Supercharged o mocy 510 KM do 3-litrowego diesla TDV6 o mocy 258 KM oraz emisji 194 g/km i zużyciu paliwa 7,3 l (w cyklu mieszanym). Ten ostatni silnik zaprojektowano pod kątem zdecydowanej poprawy własności jezdnych na drodze.

Lekkie aluminiowe zawieszenie jest w pełni niezależne, obejmuje podwójne wahacze z przodu i zaawansowany układ wielowahaczowy z tyłu. Nie zignorowano zdolności terenowych. Skok kół wynosi 260 mm z przodu i 272 mm z tyłu i zapewnia wykrzyżowanie osi 546 mm, aby model mógł sobie poradzić w najtrudniejszych warunkach. Udoskonalony układ pneumatycznego zawieszenia automatycznie ustawia jedną z dwóch wielkości prześwitu, natomiast przełomowy system Terrain Response 2 automatycznie wybiera najbardziej odpowiedni program jazdy terenowej.

Nowy model Range Rover Sport z pakietem Stealth można oglądać na stoisku Land Rovera na Goodwood Festival of Speed od czwartku, 26-ego czerwca do niedzieli, 29-ego czerwca włącznie.

żródło: newsauto