Ekstremalne osiągi, siła i innowacje w zakresie bezemisyjnej mobilności to motywy przewodnie ekspozycji Nissana na tegorocznej wystawie Motor Show w Poznaniu.

Jako lider segmentu crossoverów marka zaprezentuje na swoim stoisku prawdziwą bestię koncepcyjny model Juke-R 2.0, łączący klasyczne cechy samochodu tego segmentu z osiągami na miarę najlepszych samochodów wyścigowych. Na stoisku nie zabraknie także całej gamy crossoverów Nissana w łagodniejszym, seryjnym wydaniu.

W stolicy Wielkopolski Nissan pokaże także nowego Nissana Navara – uhonorowanego prestiżowym tytułem „Międzynarodowego Pick-upa Roku 2016” – który zaledwie kilka tygodniu temu trafił do salonów sprzedaży.

Juke-R 2.0 jest supercrossoverem, w którym zgromadzono to, co Nissan ma najlepszego do zaoferowania: innowacyjność wynikającą z kompetencji firmy w segmencie crossoverów oraz emocje gwarantowane przez 600-konny silnik z modelu GT-R.

Charakterystyczne cechy stylistyczne tego ekstremalnego auta to muskularna sylwetka, liczne elementy wykonane z włókna węglowego, stosowane w autach typowo sportowych wloty powietrza, obręcze kół zaczerpnięte z supersamochodu GT-R oraz kultowy, czarny matowy lakier zarezerwowany dla wersji „R”.

Nowy Nissan NP300 Navara wyznacza nowy standard w segmencie pick-upów o ładowności 1 tony, łącząc najlepsze cechy crossoverów Nissana z 80-letnim doświadczeniem firmy w projektowaniu i produkowaniu solidnych pick-upów o przemyślanej konstrukcji.

Nowy model oferuje komfort i kulturę pracy na miarę crossovera przy jednoczesnym utrzymaniu wyjątkowej sprawności terenowej, wytrzymałości i ładowności, z których słynęła Navara poprzedniej generacji. W solidnej konstrukcji podwozia wprowadzono wiele nowych rozwiązań, w tym między innymi pięciodrążkowe zawieszenie tylne w wersji Double Cab, znacznie poprawiające komfort jazdy.

Liczne innowacyjne i przystępne cenowo technologie pokładowe, w tym system kamer 360° i system automatycznego hamowania awaryjnego, podnoszą przyjemność z jazdy i funkcjonalność pojazdu. Są to jednocześnie rozwiązania unikatowe na rynku pickupów.

źródło: Nissan