Trzecia generacja BMW X5 jest oferowana w wersji M Performance, łączącej doskonałą dynamikę na trasie z niezawodną przyczepnością w terenie.
Pod maską tego modelu pracuje 3-litrowy rzędowy diesel z technologią M Performance TwinPower Turbo oraz układem potrójnego doładowania. Paliwo jest dostarczane przez system common rail z wtryskiwaczami piezoelektrycznymi pracującymi pod maksymalnym ciśnieniem 2200 barów. Jednostka rozwija moc 381 KM i maksymalny moment obrotowy 740 Nm w przedziale od 2000 do 3000 obr./min. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 5,3 sekundy, a średnie zużycie paliwa w cyklu pomiarowym UE wynosi 6,7 litra na 100 kilometrów, czyli o 11% mniej, niż w poprzednim modelu. Emisja CO2 utrzymuje się na poziomie 177 g/KM.
Nowy BMW X5 M50d w standardzie wyposażony jest w adaptacyjne zawieszenie Adaptive M – z dynamiczną kontrolą pracy amortyzatorów (Dynamic Damper Control) oraz zawieszeniem pneumatycznym na tylnej osi – oraz elektrycznym wspomaganiem kierownicy (Electric Power Steering). Pakiet Dynamic inteligentnego zawieszenia w połączeniu z Dynamic Performance Control i aktywnym zabezpieczeniem przed przewróceniem się pojazdu Dynamic Drive mogą zostać wybrane jako opcja. Standardowe 19-calowe koła M ze stopów lekkich z podwójnymi piastami mają opony mieszane.
Lista opcji obejmuje rozszerzoną gamę systemów wspomagających kierowcę i usług mobilnych z zakresu BMW ConnectedDrive, takich jak asystent jazdy Driving Assistant oraz Driving Assistant Plus, ostrzeżenie przed zmianą pasa jazdy Lane Change Warning, wyświetlanie informacji o tym co dzieje się wokół pojazdu Surround View z 360-stopniowym wyświetlaczem i wspomaganie parkowania BMW Parking Assistant.

Źródło: BMW, informacja Mototarget.pl